Wirus "anty-antywirusowy"

Symantec ostrzegł internautów przed nowym wirusem komputerowym, infekującym pliki z rozszerzeniem .exe. Po zainfekowaniu komputera W32.HLLP.Ipamor usiłuje wyłączyć uruchomione na nim oprogramowanie antywirusowe.

Wirus może więc rozprzestrzeniać się ukryty w pliku wykonywalnym. Po uruchomieniu W32.HLLP.Ipamor kopiuje się do folderu Windows (lub WinNT) - zapisuje się w nim jako Mswdm.exe. Później zaczyna przeszukiwać lokalne dyski w poszukiwaniu plików z rozszerzeniem .exe i usiłuje je zainfekować. Wirus podejmuje również próbę wyłączenia aktywnego oprogramowania zabezpieczającego - czyli np. aplikacji antywirusowych i firewalli.

Aby usunąć W32.HLLP.Ipamor, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie wirusa, należy je usunąć.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp