Wirus od Microsoftu

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania koreańskiej wersji językowej pakietu. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa Visual Studio .Net nie została zainfekowana

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania koreańskiej wersji językowej pakietu.

Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa pakietu nie została zainfekowana. Nie odnotowano też żadnych infekcji wirusem "zaszytym" w Visual Studio .Net. Mimo tych zapewnień przypadek ten rzuca kolejny cień na wizerunek Microsoftu i jego dbałość o bezpieczeństwo swoich produktów.

Nimda jest wirusem, dystrybuującym się za pomocą poczty elektronicznej oraz luk w systemach zabezpieczeń serwera IIS. Szczyt aktywności "insekta" przypadł na jesień ub.r., kiedy Nimda zainfekował dziesiątki tysięcy komputerów na całym świecie.


Zobacz również