Wirus z Obamą

'Barack Obama rezygnuje ze stanowiska prezydenta' - pod takim hasłem w sieci rozprzestrzenia się złośliwe oprogramowanie.

"W sieci zlokalizowano lokalizowało co najmniej 40 witryn internetowych, które wykorzystują wizerunek Baracka Obamy, prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych, jako przynętę mającą ułatwić rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania. Strony zawierają następujący nagłówek:

'Barack Obama has refused to be a President' (Barack Obama rezygnuje ze stanowiska prezydenta). Próba przeczytania artykułu powoduje wyświetlenie okna dialogowego z pytaniem o zgodę na pobranie pliku. Po jej zaakceptowaniu na twardy dysk kopiowane są liczne szkodliwe pliki. Za ich sprawą zainfekowany komputer zamienia się w maszynę 'zombie', kontrolowaną zdalnie przez przestępców" - podało laboratorium Panda Security.

Wirus z Obamą

Według PandaLabs atak pochodzi prawdopodobnie z Chin. Wszystkie domeny zostały zakupione przez tamtejszą firmę, która ma na swoim koncie wiele ataków przeprowadzanych z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania.