Wirusy na Hotmailu

Użytkownicy, należącego do Microsoftu, serwisu bezpłatnych kont pocztowych Hotmail od ponad 6 miesięcy rozsiewają w Internecie wirusy.

Brytyjski dostawca usług internetowych Star Internet poinformował, że w ciągu ostatniego miesiąca aż 122 różne wirusy zostały wykryte w przesyłkach pochodzących z Hotmaila. Według specjalisty do spraw wirusów w Star Internet, Alexa Shippa, serwis ten jest obecnie największym na świecie źródłem zainfekowanych listów. Dodał, że przekazano specjalistom z Microsoft Tech Support informacje o zagrożeniu, jakie powoduje niedostateczny poziom zabezpieczeń antywirusowych serwisu Hotmail. „Microsoft zawsze początkowo zaprzecza, by potem przyznać nam rację. Tak było ostatnio z Melissa” – stwierdził Shipp. Microsoft na razie nie potrafi rozwiązać tego problemu i nie planuje unowocześniania oprogramowania antywirusowego.

W sierpniu luka w systemie bezpieczeństwa serwisu Hotmail pozwalała odczytać korespondencję jego użytkowników bez znajomości hasła konta. Ten problem został jednak rozwiązany i 4 października przedstawiciele giganta dumnie oświadczyli, że „wszystkie dziury są załatane, a Hotmail to najbezpieczniejszy system na świecie”. Niestety, jego zła passa trwa nadal.

Więcej informacji: www.idg.net