Wirusy, strzeżcie się - mks_vir 2004 nadchodzi

Kolejną wersję swojego programu antywirusowego mks_vir 2004 zaprezentowała firma MKS. Nowa edycja aplikacji zawiera między innymi przebudowany skaner poczty, umożliwiający bardziej zaawansowaną obsługę wiadomości.

Wirusy, strzeżcie się - mks_vir 2004 nadchodzi

Ów przebudowany skaner pocztowy potrafi już kontrolować przesyłki wieloczęściowe. Współpracując z opcją ciągłego monitorowania systemu pozwolić ma na sprawną ochronę komputera przed wszelkiego typu infekcjami, w tym także przed wirusami metamorficznymi. Z innych nowości warto także wspomnieć o zwiększonej możliwości rozbudowy aplikacji o dodatkowe funkcje związane z ruchem sieciowym, dzięki przystosowaniu programu do obsługi wtyczek. Baza koni trojańskich, robaków internetowych i backdoorów została znacznie rozbudowana o wzorce pochodzące z grupy "Spyware".

Do programu dodano również moduł kwarantanny, który pozwoli na bezpieczne zarządzanie zainfekowanymi w systemie plikami. Aby bronić się przed nowymi i jeszcze nie znanymi wirusami oraz robakami zastosowano w aplikacji zaawansowane techniki heurystyczne. Udoskonalono ponadto moduł automatycznej aktualizacji. Zrobiono również ukłon w stronę posiadaczy modemów analogowych, udostępniając moduł wykrywania i usuwania wszelkiego typu dialerów.

Program jest dostępny dla systemów Windows 95, 98, 2000, NT, XP oraz Windows Server w wersji NT, 2000 i 2003. Cena rocznego abonamentu to 252 zł.

Więcej informacji: http://www.mks.com.pl