WiseStamp - efektowne podpisy w e-mailach

WiseStamp to wtyczka do Firefoksa służąca do tworzenia efektownych podpisów i wklejania ich do e-maili wysyłanych z poziomu przeglądarki, z popularnych serwerów darmowej poczty.

WiseStamp - efektowne podpisy w e-mailach

WiseStamp

Z WiseStamp mogą korzystać posiadacze kont pocztowych w Gmailu, Hotmailu, AOL-u i Yahoo! Mail. Po zainstalowaniu wtyczki, w prawym dolnym rogu przeglądarki, na pasku stanu, pojawia się nowa ikona, dzięki której uzyskujesz dostęp do wszystkich funkcji. Najważniejsza jest oczywiście opcja Edit signature, która uruchamia prosty edytor. Za jego pomocą możesz wprowadzić i sformatować treść podpisu, a następnie zapisać go.

WiseStamp pozwala na przechowywanie dwóch wersji podpisu: prywatnej i służbowej, i wykorzystywanie ich stosownie do potrzeb. Domyślnie edytor działa w trybie graficznym (WYSIWYG). Opcje formatowania obejmują wówczas kolor, krój i rozmiar czcionki (do wyboru jest siedem predefiniowanych wielkości), atrybuty (wytłuszczenie, kursywa, podkreślenie) oraz kolor ewentualnego podświetlenia. Do tego dochodzi możliwość wyrównania poszczególnych wierszy tekstu (do lewej, do prawej i wycentrowanie).

Zobacz również:

  • Od teraz możesz śledzić przesyłki na telefonie za pomocą aplikacji Gmail. Jest jednak pewien haczyk

Podpis możesz wzbogacić odnośnikiem i obrazkiem, ten jednak musi pochodzić z Sieci (wymagane jest podanie jego adresu URL) - nie ma możliwości wykorzystania pliku graficznego dostępnego lokalnie np. na dysku twardym. Zaimportowany obrazek da się przeskalować, jeśli jego oryginalny rozmiar jest za duży.

Do osadzania w podpisie fragmentów kodu HTML służy drugi tryb edycji. Aby go włączyć, kliknij przycisk HTML.

WiseStamp pozwala też uzupełnić podpis identyfikatorami z komunikatorów i adresami profili w serwisach społecznościowych - po wstawieniu są widoczne w postaci ikon i wyglądają bardzo efektownie. Na liście komunikatorów są co prawda tylko zagraniczne programy (Skype, Google Talk, AIM, Yahoo! Messenger, MSN, QQ, ICQ), ale dzięki opcji Add new IM możesz dodać dowolny, np. Gadu-Gadu czy Tlen. Podobnie jest w przypadku serwisów społecznościowych. WiseStamp podpowiada odpowiedni format adresu profilu dla blisko pięćdziesięciu znanych serwisów, ale jeśli wśród nich nie ma tego, w którym masz konto, możesz go dodać za pomocą opcji Add new profile.

Aktywny podpis jest automatycznie lub na żądanie dodawany do wiadomości nowo tworzonych, odpowiedzi oraz przesyłanych dalej.

Wady WiseStamp są dość oczywiste: współpraca wyłącznie z Firefoksem, brak obsługi wielu popularnych serwerów darmowej poczty (np. Onet, WP, o2.pl itd.), możliwość zapamiętania tylko dwóch wersji podpisu (dlaczego nie pięciu albo dziesięciu?), brak wersji polskiej, brak opcji importu obrazków z dysku lokalnego.

Wtyczka WiseStamp umożliwia wzbogacenie wysyłanych e-maili efektownymi podpisami, ma jednak sporo braków.

Pobierz: WiseStamp 1.2.4