Witaj HD czyli kanały HD z telewizji N już w TP

Telekomunikacja Polska 1 czerwca wprowadziła do swojej oferty nowy pakiet TV o nazwie Witaj HD. Znalazły się w nim kanały dostępne do tej pory w telewizji N. Pakiet Witaj HD zawiera obecnie 8 kanałów.


Pisaliśmy już o tym, że TP zamierza wprowadzić kanały N do swojej oferty telewizyjnej. Teraz słowo stało się ostatecznie ciałem.

Osiem kanałów HD w Witaj HD

W skład pakietu Witaj HD wchodzi wchodzi (poza kanałami w standardowej rozdzielczości) osiem kanałów w jakości HD. Są to TVN HD, TVN HD+1, TVP HD, BBC HD, MGM HD, AXN HD, Eurosport HD oraz Nat Geo Wild.

Jakie ekskluzywne kanały z telewizji N trafiły do TP?

Ekskluzywne kanały HD, które N miała na wyłączność (a które teraz pozyskała TP) to nSport (m.in Liga Mistrzów) MGM HD (klasyka kina w wysokiej rozdzielczości) oraz Wojna i Pokój (kino rosyjskie). Za pakiet Witaj HD co miesiąc zapłacimy 24 zł. Żeby skorzystać z oferty musimy mieć oczywiście Neostradę z telewizją.

TP i N razem - silny sojusz, który ma przyszłość?

TP obiecała i dotrzymała słowa - współpraca z N została sfinalizowana. Przypomnijmy, że w poprzednich latach TP współpracowała z Cyfrą+). Dla obu partnerów ta współpraca może wyjść na dobre. Telewizja N szuka dodatkowych zysków i poszerzenia liczby widzów (ma najmniej użytkowników z satelitarnych platform cyfrowych), walcząc o utrzymanie się na rynku. Z kolei Telekomunikacja Polska zyskuje dostęp do wielu kanałów HD (przypomnijmy, że N ma najwięcej kanałów HD w Polsce). TP musi walczyć o uatrakcyjnienie swojej oferty, gdyż zyski z telefonii stacjonarnej gwałtownie się kurczą z roku na rok. Inwestycja w bogatszą ofertę telewizyjną i szybszy internet ma być remedium na odpływ abonentów i w dłuższym okresie ma zwiększyć zyski firmy.