Witamy w IDG.pl AD 2003

Drodzy użytkownicy,
Witamy w IDG.pl AD 2003. Zapewne sami już zwróciliście uwagę na to, że ostatnio w IDG.pl wiele się zmieniło.

Drodzy użytkownicy

Witamy w IDG.pl AD 2003. Zapewne sami już zwróciliście uwagę na to, że ostatnio w IDG.pl wiele się zmieniło. Przez 3 lata od uruchomienia serwisu w 2000 r. zajmowaliśmy się wzbogacaniem zawartości IDG.pl oraz wszystkich naszych serwisów online (http://www.pcworld.pl ;http://www.computerworld.pl ;http://www.cxo.pl ;http://www.networld.pl ;http://www.kinodomowe.idg.pl ;http://www.internetstandard.pl ;http://www.itpartner.pl ;http://www.jobuniverse.pl ;http://www.informator.idg.pl ;http://www.fotografia.idg.pl ).

Znaczną część ostatniego roku poświęciliśmy analizom działania naszego portalu oraz zbieraniu Waszych uwag dotyczących tego, w jaki sposób IDG.pl może lepiej odpowiadać Waszym oczekiwaniom. Wiemy, że pracownicy branży teleinformatycznej są pod coraz większą presją, aby wciąż redukować koszty, podejmować właściwe decyzje oraz osiągać coraz lepsze efekty. Dlatego też naszym głównym celem jest dostarczanie najistotniejszych, bieżących informacji o rynku IT.

Codziennie zajmujemy się identyfikowaniem kluczowych problemów, z którymi wszyscy borykamy się w pracy z systemami teleinformatycznymi oraz przygotowaniem bieżących wiadomości na temat mechanizmów, którymi rządzi się biznes IT i technologie informatyczne. Staramy się także ułatwiać Wam odnalezienie satysfakcjonującej oraz odpowiadającej Waszym kwalifikacjom pracy w branży teleinformatycznej. Nie zapominamy także o domowych użytkownikach komputerów PC i elektroniki użytkowej - chcemy wspierać Was nie tylko w codziennych technologicznych wyzwaniach lecz dostarczać tak potrzebne w czasach silnej presji chwile rozrywki prezentując informacje o filmach DVD czy grach komputerowych.

Przeprowadzone przez nas analizy udowodniły, że gromadzenie pod jednym adresem wszelkich informacji publikowanych przez media należące do wydawnictwa IDG Poland S.A. było właściwą decyzją. Jeden serwis o obszernej tematyce w znacznym stopniu upraszcza dostęp do rozproszonych informacji. Staramy się być wiarygodnym i aktualnym źródłem wiedzy dla wielu użytkowników o odmiennych potrzebach. Zawartość stron idg.pl obejmuje szerokie spektrum aktualności, badania i analizy rynku, informacje o produktach, usługach, wydarzeniach, programy do pobrania itd.

IDG.pl AD 2003 to jeszcze obszerniejsze, pogłębione zasoby informacyjne, nowe narzędzia oraz całkowicie przebudowany projekt serwisu. Co najważniejsze mamy głębokie przekonanie, że doskonalsza organizacja zawartości oraz bardziej przejrzysta prezentacja informacji „nowego” IDG będzie w lepszy sposób prezentować szeroki wybór informacji o rynku teleinformatycznym.

IDG.pl AD 2003

Główne sekcje nawigacyjne serwisu właściwie nie uległy zmianom. Aktualności, Archiwum (dawniej zwana Artykuły - gromadzi zawartość papierowych numerów ze wszystkich czasopism wydawanych przez IDG), FTP, Subskrypcje, Kiosk (w którym możecie zamówić prenumeratę naszych czasopism bądź wykupić dostęp do zasobów archiwalnych). Te elementy nawigacyjne są permanentnie obecne na wszystkich stronach naszego serwisu, co w znacznym stopniu ułatwia nawigację.

Aktualności - IDG.pl pełnią kluczową rolę w informowaniu na bieżąco naszych użytkowników o zmianach zachodzących na rynku IT. W IDG AD 2003 udostępniamy więcej wiadomości o rozwiązaniach przeznaczonych dla przedsiębiorstw, więcej danych o technologiach, produktach, trendach i firmach kształtujących teraźniejszość oraz przyszłość IT w biznesie.

W Archiwum (poprzednio nazywanym Artykuły) gromadzimy zawartość papierowych numerów, ze wszystkich czasopism wydawanych przez IDG. Płatni prenumeratorzy naszych czasopism mogą bez problemów korzystać z zasobów archiwalnych. Wystarczy, że zalogują się w naszym serwisie (jeśli mają już dostęp do archiwum odpowiedniego, prenumerowanego czasopisma) lub zarejestrują w Kiosku (w celu weryfikacji tożsamości oraz ważności zakupionej przez nich prenumeraty). Pozostali użytkownicy mogą wykupić w naszym Kiosku abonament na dostęp do zasobów archiwalnych interesujących ich czasopism.

Jeśli nie jesteście jeszcze subskrybentami newsletterów dystrybuowanych przez IDG.pl zapraszamy do sekcji Subskrypcje. Obszerna oferta newsletterów tworzonych przez redakcje wszystkich czasopism wydawanych przez IDG powinna spełnić wymagania użytkowników zainteresowanych informacjami z różnych segmentów rynku IT.

Kiosk to nasz interaktywny system transakcyjny umożliwiający zamówienie przez Internet prenumeraty wszystkich czasopism wydawanych przez IDG oraz sprawdzanie na bieżąco jej stanu. Nasi użytkownicy mogą także za jego pośrednictwem zakupić abonament na dostęp do zasobów archiwalnych naszych czasopism. W Kiosku sprzedajemy także numery archiwalne czasopism, książki, płyty DVD, sprzęt i akcesoria komputerowe, gry oraz oprogramowanie

Dzięki systemowi logowania płatni prenumeratorzy naszych czasopism mogą bez problemu korzystać ze zintegrowanych zasobów archiwalnych naszych czasopism. Pozostali użytkownicy uzyskają dostęp do zasobów archiwalnych interesujących ich czasopism po wykupieniu w naszym Kiosku odpowiedniego abonamentu.

W znacznym stopniu usprawniliśmy mechanizm wyszukiwania informacji w zasobach IDG.pl. Użytkownicy uzyskali dostęp do obszernej bazy danych aktualności, artykułów, porad, opisów produktów, programów do pobrania, książek i filmów DVD, ofert pracy, informacji o firmach itd.

Nowe centra tematyczne: Komputery, Oprogramowanie, Internet, Biznes, Sieci, Peryferia, Podzespoły, Gry, Multimedia, MP3 oraz możliwość filtrowania zgromadzonych w nich tekstów wg rodzaju informacji pozwalają użytkownikom zainteresowanym konkretnym tematem na jeszcze szybsze dotarcie do interesujących ich treści.