Without Warning - zautomatyzowana rzeźnia w stylu Rambo!

Co ciekawe - wygląda na to, że każda z postaci posiada przy sobie podręczny konwerter amunicji, potrafiący przerobić nawet pociski artyleryjskie w magazynek do pistoletu. Niezależnie od rodzaju posiadanej przez wroga broni, przy jego ciele i tak znajdziesz naboje do tego, czego używasz. To jednak nie koniec denerwujących elementów.

W tej małej fabryce znalazło się chyba pół armii Iraku. przeciwnicy biorą się dosłownie z powietrza, a gra zamienia się w małą wojnę, w której straty w ludziach są większe niż podczas lądowania Aliantów w Normandii.

Without Warning -  zautomatyzowana rzeźnia w stylu Rambo!

Without Warning

Denerwuje też postawa terrorystów w stosunku do zakładników. Ci ostatni po prostu nie są pilnowani. I naprawdę trudno, aby w czasie walki któryś z nich zginął. Zresztą jeżeli zakładnik zwykle siedzi sobie spokojnie i bezpiecznie w miejscu oddalonym od toczącej się bitwy, to nie ma się czemu dziwić.

Nie każda gra koniecznie musi być superrealistycznym symulatorem żołnierza, ale bez przesady w drugą stronę! Odrobina realizmu napewno by tu nie zaszkodziła.

B klasa

Na szczęście oprawa graficzna prezentuje się o niebo lepiej. Jest naprawdę dobra. Świat obserwujemy z widoku trzeciej osoby. Niestety, szwankuje system poruszania kamerą, przez co momentami łatwo się pogubić, szczególnie, gdy akcja nabiera szybszego tempa.

Dźwięk również dorównuje grafice, a nawet jest nawet od niej lepszy. W tle przygrywa klimatyczna muzyka, zaś akcji towarzyszą świetne, realistyczne odgłosy. Tutaj twórcom należą się naprawdę duże pochwały.

Without Warning -  zautomatyzowana rzeźnia w stylu Rambo!

Without Warning

Mimo tego wszystkiego Without Warning jest po prostu nieco nudnawy. Nie znajdziesz tutaj ani niesamowitego klimatu, ani wciągającej fabuły, ani świetnej, dynamicznej akcji. Zamiast tego jest banalna i niezbyt wyszukana strzelanina.

Przydałoby się wprowadzić nową klasyfikację gier, na wzór filmowej - gry klasy B. Takie oznaczenie idealnie pasowałoby do opisywanej produkcji.

Plusy:

+ Dobra grafika

+ Klimatyczna muzyka

+ Kilku bohaterów

Minusy:

- Wtórność

- Słabe AI przeciwnika

- Zbyt prosta

Ocena 6/10

Tytuł: Without Warning

Paltforma: PlayStation2

Producent: CiRCLE Studio

Wydawca: Capcom

Gatunek: Akcja / TPP