Witryna Apple w czołówce

Zgodnie z raportem firmy Jupiter Media Metrix, strona firmowa Apple jest jedną z najczęściej odwiedzanych korporacyjnych witryn w Wielkiej Brytanii.

Badanie przeprowadzone przez firmę analityczną Jupiter MMXI wykazało, że Apple zajęła czwarte miejsce wśród najczęściej odwiedzanych korporacyjnych witryn internetowych w Wielkiej Brytanii. Ranking został ustalony na podstawie liczby unikalnych gości, którzy odwiedzili analizowane witryny w grudniu 2001 roku. Z brytyjskiej witryny Apple skorzystało wtedy 483 tysiące internautów, natomiast w lipcu 2001 roku liczba ta wyniosła 249 tysięcy. Apple została pokonana przez Microsoft.com, BT.com i Adsaq.com, które zgromadziły odpowiednio: 5 mln 605 tysięcy, 1 mln 65 tysięcy i 524 tysiące odwiedzających. W pierwszej dziesiątce listy znalazły się także strony Orange.co.uk, Adobe.com, Microsoft.co.uk i NTL.com.

Z raportu opracowanego przez firmę WebSideStory wynika także, że Apple zyskała nowych użytkowników w kilku krajach: w Szwajcarii udział Macintoshy w rynku komputerowym wzrósł do ponad sześciu procent, podczas gdy w Japonii już od marca 2001 roku liczba ta kształtuje się w granicach 6-7%. Udział Apple w globalnym rynku IT w ciągu ostatnich trzech lat kształtuje się na poziomie mniej niż 3%, a 2 stycznia 2002 roku wartość ta wyniosła dokładnie 2,32%, w porównaniu do 96,28% należących do Microsoftu. 'I choć Apple zajmuje odległe drugie miejsce w rynkowym wyścigu, to w niektórych krajach i dziedzinach przemysłu nie może być ignorowana przez firmy projektujące aplikacje internetowe', stwierdził Geoff Johnston z WebSideStory.

http://www.jjm.com

http://www.websidestory.com


Zobacz również