Wiwa HD128

Miniaturowy odtwarzacz DVD, z dopracowaną obsługą plików Divx z polskimi napisami, nie ma blokady regionalnej.

Miniaturowy odtwarzacz DVD, z dopracowaną obsługą plików Divx z polskimi napisami, nie ma blokady regionalnej.

Wiwa HD128

Wiwa HD128

Sprawdzaliśmy już wiele niedrogich odtwarzaczy DVD/DivX i musimy przyznać, że Wiwa HD128 jest jednym z najbardziej udanych modeli, jakie testowaliśmy. Do tego jest również najmniejszym tego typu urządzeniem. Odtwarzacz na wymiary 32 x 4 x 26 cm - jest więc nie tylko płaski i wąski, ale ma też niewielką głębokość. Na przednim panelu niedużej obudowy urządzenia uwagę zwraca niewielki, oryginalny wyświetlacz i umieszczona obok niego delikatna szuflada napędu. Zainstalowany w odtwarzaczu czytnik pracuje cicho i niezawodnie. Podczas testów wszystkie płyty odczytywane były sprawnie - problemy stwarzały jedynie niektóre krążki wielokrotnego zapisu (DVD-RW). Ponieważ w tym modelu zastosowano procesor marki ESS, odtwarzacz bezbłędnie obsługuje pliki DivX i radzi sobie z wyświetlaniem filmów nawet zakodowanych przy użyciu funkcji QPEL i GMC.

Pilot wykonany z niskiej jakości tworzyw. Ergonomia przeciętna. Niewielki zasięg działania.

Pilot wykonany z niskiej jakości tworzyw. Ergonomia przeciętna. Niewielki zasięg działania.

Dobrze jest również przygotowany zestaw opcji dotyczących wyświetlania napisów ekranowych - można regulować wielkość czcionki, wybierać jej kolor i obramowania oraz barwę tła. Na tylnym panelu urządzenia umieszczono zestaw gniazd. Znalazły się tam m.in. Euroscart (z RGB), komponentowe, S-Video, analogowe wyjście 5.1 i cyfrowe audio.

Całkowitą nowością na tle produktów z tego segmentu cenowego jest wyposażenie HD128 w dobrze działający skaler, który pozwala na zmianę sygnału wideo do rozdzielczości 720p (na wyjściu komponentowym). Funkcja ta szczególnie zainteresuje użytkowników ekranów plazmowych, LCD czy projektorów. Jakość oferowanego obrazu jest dobra, kolory są soczyste, a szczegółowość nie budzi zastrzeżeń. Również dźwięk generowany przez urządzenie ma dobrą jakość.

Dlaczego

Pierwszy na rynku tani odtwarzacz DVD/DivX ze skalerem rozdzielczości. Małe gabaryty. Bezbłędny odczyt plików DivX i napisów .txt.

Główni rywale

Manta Emperor III 200 zł

Atrakcyjny wygląd, dobre wykonanie, niedopracowane oprogramowanie do odtwarzania plików DivX i XviD.

Wiwa HD238 229 zł

Sprawny odczyt plików DivX (ale bez kodowania QPEL i GMC) i napisów .txt. Obraz i dźwięk na dobrym poziomie.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 190 zł

Dystrybutor Bellwoodhttp://www.bellwood.pl

Wymiary 32 x 4 x 26 cm

Waga 1,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, XviD, brak blokady regionalnej, pełna obsługa napisów w plikach .txt, skaler rozdzielczości do 20p

Złącza Euroscart (z RGB), kompozyt, S-Video, komponentowe, analogowe wyjście audio 5.1, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne)