Wiwa HD238

Tani i popularny odtwarzacz DVD, czytający DivXy, tym razem w nowej wersji stylistycznej.

Tani i popularny odtwarzacz DVD, czytający DivXy, tym razem w nowej wersji stylistycznej.

Wiwa HD238

Kilka miesięcy temu testowaliśmy pierwszy odtwarzacz DVD/DivX Bellwooda, sprzedawany pod marką Wiwa, oznaczony symbolem HD228 (KD 2/2005). Obecnie do redakcyjnych testów trafił nowy model Wiwa HD238, który od poprzednika głównie różni się stylistyką obudowy.

Czytelny wyświetlacz znalazł się na przednim panelu, a umieszczona centralnie szuflada ma stabilniejszą tackę. Widoczne w menu ekranowym zmiany były już dostępne w starszym modelu (po dokonaniu aktualizacji firmware). Wiwa 238 ma wgraną najnowszą wersję oprogramowania. Menu odtwarzacza, podobnie jak w poprzednim modelu, jest w całości spolszczone. Urządzenie wyposażone w dekoder DD 5.1 ma na tylnej ściance odpowiednie wyjścia analogowe. Można skonfigurować parametry z nimi związane, takie jak np. wielkość podłączonych kolumn.

Wiwa HD238

Pilot - wykonany z przeciętnej jakości materiałów. Klawisze poprawnie rozplanowane.

Najciekawiej prezentują się jednak opcje związane z odtwarzaniem plików DivX i XviD. Urządzenie oferuje pełną obsługę polskich napisów w formacie .txt. Pliki z napisami mogą być także wybierane ręcznie - to rozwiązanie ma tę zaletę, że nie muszą mieć takiej samej nazwy co plik z filmem, a w dodatku mogą być umieszczane np. w innym katalogu na płycie. Napisy mogą być wyświetlane na półprzeźroczystym tle, a ich pozycja na ekranie regulowana jest w dwóch kierunkach. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru koloru, w jakim będą prezentowane - żółtym lub białym. Napęd odtwarzacza pracuje cicho i pewnie, bez problemu odczytuje pliki zapisane w kilku podkatalogach. Urządzenie równie dobrze radzi sobie z plikami MP3 zapisanymi na krążkach DVD. Jakość obrazu oferowana przez HD238 jest taka jak w modelu HD228 - dobra, lecz nie zachwycająca. Najlepszy sygnał wideo jest na wyjściu Euroscart (z RGB), dobry z S-Video. Niestety, obraz nie jest idealnie ostry. To największy zarzut pod adresem odtwarzacza. Natomiast głębia czerni i kolorystyka są na dobrym poziomie. Dźwięk wyprowadzony wyjściem cyfrowym ma bardzo dobrą dynamikę.

Dlaczego

Obraz i dźwięk na dobrym poziomie. Bezbłędny odczyt plików DivX i polskich napisów w plikach .txt.

Główni rywale

Bellwood BW301 499 zł

(1/2005)

Odtwarzacz DVD sprawnie czytający pliki DivX i XviD. Zaawansowana konfiguracja wyświetlania napisów. Słabej jakości obraz na wyjściu Euroscart, na S-Video nieco lepszy.

Manta 007 Emperor2 299 zł

(2/2005)

Dobra jakość obrazu na złączu komponent i RGB. Odtwarza większość DivX-ów i czytelnie prezentuje polskie napisy.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 229 zł

Dystrybutor Bellwood,http://www.bellwood.pl

Wymiary 43 x 4,5 x 27 cm

Waga 2,5 kg

Funkcje odtwarzanie MP3, JPEG, WMA, DivX, konfiguracja dekodera DD 5.1, pełna obsługa napisów w plikach .txt

Złącza Euroscart, kompozyt, S-Video, analogowe wyjście 5.1, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne)