Wizyta na Marsie w czerwcu, czyli Red Faction: Armageddon

Znamy już datę premiery shootera science fiction rozgrywającego się na czerwonej planecie. Czwarta odsłona serii Red Faction będzie dostępna dla wszystkich graczy na początku czerwca. Fabuła gry nawiązuje do wcześniejszych części cyklu.

Red Faction: Armageddon pojawi się na międzynarodowym rynku 3 czerwca. Wcześniej, bo już 31 maja, będą mogli ją kupić mieszkańcy Ameryki Północnej. To już czwarta odsłona serii science fiction, która przenosi nas na powierzchni i pod powierzchnię Marsa.

Fabuła gry rozgrywa się 50 lat po tym jak ruch oporu Red Faction uwolniła planetę z pod tyranii Earth Defense Force. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Po zniszczeniu wielkiego terraformera na powierzchni planety nie ma warunków do życia, a ludzie zeszli do podziemi.

Jednym ze śmiałków, którzy wychodzą na powierzchnię jest Darius Mason, syn dwójki bohaterów poprzedniej części serii. Podczas jednego z pobytów na powierzchni, jak to zwykle bywa, niechcący uwalnia wielkie zło, które zagraża życiu na całej planecie i rozpętuje w ten sposób prawdziwy armagedon.

Gra ma oferować wszystko, co przyniosło sukces jej wcześniejszym częściom, z wyjątkowym silnikiem Geo-Mod 2.0 na czele. Dzięki niemu, tak jak i w poprzednich częściach, będzie można niszczyć praktycznie wszystkie elementy krajobrazu oraz budowle. Co więcej, dzięki technologii Nano-Forge, którą dysponuje nasz bohater, będzie je też można w jednej chwili odtworzyć.

Producentem gry jest studio Volition, a wydawcą THQ. Red Faction: Armageddon ukaże się na Xbox 360, Play Station 3 oraz na pecetach. Minimalne wymagania sprzętowe gry to Windows XP lub nowszy, dwurdzeniowy procesor 2GHz, 2GB RAM i karta graficzna 256MB ze wsparciem technologii Shader Model 3.0 (GeForce serii 8 lub Radeon serii HD3 lub lepsze).