Wkrótce Steam Machines... bez Steam OS

Steam Machines, czyli konsolo-komputery od Valve, to temat, który przewija się od czasu do czasu, a ostatnio miałem okazję poinformować, że będzie je produkować Dell. A dziś ciekawostka - wkrótce urządzenia te trafią na rynek, ale... z Windowsem 8.1.

Steam Machines mają działać pod stworzonym przez Valve systemem SteamOS. Tym bardziej dziwi deklaracja producenta, który wypuści na wakacjach tą konsolę z systemem Microsoftu. Być może Dell - a konkretnie jego oddział Alienware - ma już dość czekania i przesuwania terminów przez Valve, jednak urządzenia te powstaną i tak we współpracy obu firm. Alienware odpowiada za hardware, natomiast Valve za stworzenie specjalnego interfejsu dla Windows 8.1, który będzie zintegrowany z usługą Big Picture.

Wkrótce Steam Machines... bez Steam OS

Do czasu produkcji maszyn ze SteamOS, Dell będzie sprzedawać Steam Machines z kontrolerami od Xbox 360. Podstawowa specyfikacja konsoli prezentuje się następująco: procesor Intel Core i3 Haswell, zmodyfikowana grafika Nvidia Maxwell (2GB pamięci GDDR5), trzy dyski 500 GB SATA 3, 4 GB RAM, porty i wtyczki: Bluetooth 4.0, HDMI-out, HDMI-in, Ethernet, dwa USB 3.0, dwa USB 2.0. Na rynku mają ukazać się także inne wersje, z procesorami i5 oraz i7, a także 8 GB RAM i dyskami 1TB oraz 2 TB. Poza grafiką wszystko będzie można rozbudować. Koszt wersji podstawowej to 549 dolarów, czyli ponad 1660 złotych.