Wkrótce będziemy świadkami końca rynku DVD w Polsce

Z polskim rynkiem DVD jest coraz gorzej. Wkrótce dystrybucja filmów za pomocą tego rodzaju nośnika może praktycznie zniknąć.

Z roku na rok firmy sprzedające filmy za pośrednictwem nośników DVD mają się coraz gorzej, co potwierdza fakt, że będące kiedyś jedynie dodatkową formą sprzedaży tzw. inserty (płyty dołączane do gazet) stały się obecnie wręcz niezbędnym elementem pozwalającym na przetrwanie.

Dlaczego nie kupujemy DVD? Odpowiedź jest prosta: po co nam płyty skoro możemy ściągnąć każdy film z Internetu lub skorzystać z oferowanej przez platformy cyfrowe usługi VOD (wideo na żądanie)? Ponadto część z nas ma już też przecież w salonie sprzęt pozwalający na skorzystanie z możliwości, jakie oferuje nowocześniejsza technologia Blu-ray.

Zobacz również:

  • Nowy film ze Scooby Doo i Chojrakiem
  • Sprawdź, co ogląda się najlepiej w tym tygodniu na Netflixie [13.09-19.09]

Jaka rysuje się przyszłość dla DVD? Nieciekawa. Roman Gutek, dystrybutor filmowy Gutek Film, prognozuje, że w niedalekiej przyszłości będziemy świadkami końca tego nośnika. Z kolei według Macieja Bechta, zajmującego się dystrybucją DVD w firmie Kino Świat, DVD ma szansę na przetrwanie, ale tylko w bardzo ograniczonym zakresie obejmującym jedynie klasyczne pozycje kinematografii.

Źródło informacji: Dziennik Polski