Wkrótce zagramy w Biblię online

Jeszcze w tym miesiącu, wielbiciele elektronicznej rozrywki będą mogli przetestować darmową produkcję, w której wcielą się w Abrahama i jego spadkobierców. Ich zadaniem będzie wznoszenie miast, prowadzenie własnego plemienia i oczywiście prowadzenie wojen.

Gry przeznaczone dla chrześcijan nie są niczym nowym. Ukazywały się one już na Atari 2600 czy Nintendo Entertainment System. Do tej pory wydano ich w sumie około sześćdziesięciu. Najnowsza z nich to The Bible Online czyli po prostu Sieciowa Biblia. Tytuł ten to darmowa produkcja uruchamiana w oknie przeglądarki internetowej. Łączy ona elementy RTSów (strategii czasu rzeczywistego) i MMORPG (sieciowej gry role-playing).

W pierwszej części gry zatytułowanej "The Heroes" wcielamy się w Abrahama i jego potomków, by doświadczać rzeczy, które miały się dziać w ich czasach. Zadaniem grającego jest opiekowanie się własnym plemieniem, które wznosi miasta, zarządzanie posiadanymi surowcami i walka z wrogiem okupującym interesujące nas fragmenty lądu. Ostatecznym celem jest doprowadzenie swoich wirtualnych ludzi do ziemi obiecanej. Autorzy The Bible Online obiecują ponadto, że w trakcie rozgrywki natkniemy się na misje wzorowane na historiach opowiedzianych w Biblii.

Zobacz również:

  • New World - Czy warto zagrać w MMO od Amazonu? My już wiemy [Opinia]

Pierwsza część tej produkcji zostanie udostępniona 28 września. Gra zostanie wydana w języku angielskim i niemieckim. Osobom zainteresowanym takim rodzajem zabawy polecamy oficjalną stronę internetową The Bible Online.