Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - sezon 2. Co wiemy o kontynuacji?

Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat 2 sezonu serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Pierścienie Władzy (fot. IGN)

Pierwsze odcinki Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy ledwie od kilku dni dostępne są w serwisie Amazon Prime Video. Co więcej, Amazon niezbyt przejmuje się falą krytyki, która spłynęła na serial po premierze i już zapowiedział, że powstanie kolejny sezon opowieści. Co do tej pory wiemy?

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, sezon 2 - data premiery

Dokładna data premiery 2 sezonu Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy nie jest jeszcze znana. Możemy się jednak spodziewać, że przy tak dużej produkcji, czas oczekiwania może być dość długi. Raczej wątpliwym jest, aby premiera nastąpiła przed ostatnim kwartałem 2023 roku. Szczególnie, że twórcy potwierdzili, że zakończyli prace nad scenariuszami i powoli zaczynają wchodzić na plan.

Zobacz również:

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - ile będzie sezonów?

Aktualnie potwierdzone są dwa sezony Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy. Twórcy jednak nie ukrywają, że historia została rozpisana nawet na 5 serii. W jednej z wypowiedzi możemy przeczytać:

Wiemy nawet, jakie będzie nasze ostatnie ujęcie ostatniego odcinka. Prawa, które kupił Amazon, dotyczyły 50-godzinnego programu. Od początku wiedzieli, że jest to rozmiar płótna – to była wielka historia z wyraźnym początkiem, środkiem i końcem. Są rzeczy w pierwszym sezonie, które nie mają sensu aż do sezonu 5.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, sezon 2 - obsada

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy ma kilka istotnych nazwisk w swojej obsadzie:

  • Morfydd Clark (Galadriela)
  • Cynthia Addai-Robinson (Míriel)
  • Markella Kavenagh (Nori Brandyfoot)
  • Robert Aramayo (Elrond)
  • Ismael Cruz Córdova (Arondir)

Możemy się spodziewać, że wszystkie z tych postaci powrócą w 2 sezonie. O ile oczywiście twórcy części z nich nie postanowią "zlikwidować". O los kilku postaci, takich jak m.in. Galadrielę czy Elronda możemy być spokojni.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, sezon 2 - fabuła

Twórcy nie zdradzili jeszcze fabuły 2 sezonu Pierścieni Władzy. Zgodnie z tym co zdradzili twórcy, 2 sezon ma się jeszcze bardziej skupić na postaci Saurona. Tak, jak miało to miejsce z Galadrielą w 1 części. J.D. Payne w wywiadzie dla The Hollywood Reporter powiedział:

1 sezon zaczyna się od pytań: Kim jest Galadriela? Skąd pochodzi? Co przeszła? Co popycha ją do działania? Robimy tę samą rzecz z Sauronem w 2 sezonie. Wypełniamy brakujące elementy.

Z kolei Patrick McKay dodał:

Sauron teraz może być po prostu Sauronem. Jak Tony Soprano albo Walter White. Jest zły, ale w złożony sposób. (...) 2 sezon ma kanoniczną historię. Prawdopodobnie będą widzowie, którzy powiedzą: "To jest historia, którą chciałem dostać w 1 sezonie!". W 2 części im to dajemy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: