'Władca Pierścieni: Trzecia Era' w sklepach

Na półki sklepowe trafiła właśnie nowa, przeznaczona na konsole gra RPG osadzona w świecie znanym z trylogii Tolkiena pt. 'Władca Pierścieni: Trzecia Era'.

'Władca Pierścieni: Trzecia Era' jest pierwszą konsolową grą RPG osadzoną w realiach świata Władcy Pierścieni. W grze będziemy mogli podążać śladami Drużyny Pierścienia i wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach z wszystkich trzech części filmowej trylogii studia New Line Cinema. W tej epickiej przygodzie gracze będą mieli okazję zmierzyć się z demonicznym Balrogiem w kopalniach Morii, bronić upadłego miasta Osgiliath czy próbować zniszczyć Helmowy Jar. Podczas rozgrywki będziemy mogli zdecydować, czy stanąć po stronie sił dobra i ocalić Śródziemie czy przyłączyć się do sług Saurona. W trakcie gry, gracze współdziałają z najważniejszymi członkami Drużyny Pierścienia, wykonując rozmaite zadania łączące najważniejsze wydarzenia z filmowej trylogii.

Jak na grę RPG przystało, w trakcie rozgrywki będziemy mogli rozwijać prowadzone przez nas postacie - ulepszać będzie można ich broń, styl walki i cechy postaci. Fabuła gry jest nieliniowa, wiec będzie można zająć się wypełnianiem głównych celów gry lub poszukać zadań pobocznych i odkryć w ten sposób dodatkowe postacie, sekretne bronie oraz potężne artefakty

W trakcie gry, gracze współdziałają z najważniejszymi członkami Drużyny Pierścienia, wykonując rozmaite zadania łączące najważniejsze wydarzenia z filmowej trylogii. Fabuła nie pomija takich zdarzeń, jak chociażby bitwy o Helmowy Jar czy Minas Tirith. Gracze przemierzą zarówno znane, jak i rzadko pokazywane wcześniej lokacje, a za pomocą innowacyjnego, turowego systemu walki stoczą pojedynek z demonicznym Balrogiem w kopalniach Morii lub obronią upadłe miasto Osgiliath.

Gra 'Władca Pierścieni: Trzecia Era' powstała w studiu Redwood Shores, czyli w tym samym miejscu, w którym stworzono hit 'Władca Pierścieni: Powrót Króla'. Gra dostępna jest w wersjach na konsole PlayStation2, Xbox oraz Game Boy Advance.

Więcej informacji odnośnie gier z serii Władca Pierścieni znaleźć można na oficjalnej stronie serii.


Zobacz również