Władca Pierścieni - monstrualne wydanie czyli edycja rozszerzona na 15 płytach

Popularna trylogia Petera Jacksona pojawi się już w czerwcu w edycji Blu-ray (na razie na Zachodzie). Najciekawszą informacją związaną z tą edycją jest ilość dysków w zestawie - aż 15(!) płyt. Tym razem Peter Jackson przeszedł samego siebie. 15 dysków to chyba absolutny rekord.

Władca Pierścieni - trylogia Blu-ray

Władca  Pierścieni - trylogia Blu-ray

Władca Pierścieni - trylogia Blu-ray

Władca Pierścieni - 15 czyli 6?

Jest jednak pewien haczyk. Z 15 krążków znajdujących się w zestawie, tylko 6 z nich to płyty Blu-ray. Na nich właśnie znajdą się filmy (każda część trylogii w rozszerzonej wersji będzie podzielona na 2 dyski w celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu i dźwięku). Natomiast pozostałe 9 płyt to płyty DVD, a na których znajdą się materiały dodatkowe znane nam już z poprzednich edycji filmu (łącznie 26 godzin).

Drużyna Pierścienia - tym razem lepszy obraz?

Jest też wyjątkowo dobra wiadomość dla tych, których rozczarowała jakość obrazu w pierwszej części trylogii. Warto przypomnieć, że w zwykłej edycji Blu-ray, obraz z pierwszej odsłony sagi Petera Jacksona nie był najwyższej jakości. Producenci wzięli chyba sobie do serca krytykę fanów, gdyż w rozszerzonej edycji Drużyna Pierścienia otrzyma nowy transfer obrazu. Poza tym wszystkie filmy z trylogii Władca Pierścieni będą miały ścieżkę dźwiękową zapisaną w DTS HD Master 6.1.

Władca Pierścieni - edycja rozszerzona Blu-ray - cena i data wydania

Na razie nie została podana cena, a biorąc pod uwagę ilość płyt, może być ona ustalona na dość kosmicznym poziomie. Imponujący zestaw Władcy Pierścieni ma trafić do sklepów 28 czerwca. To z pewnością będzie gorące lato dla fanów Tolkiena i miłośników kina domowego.

Źródło: What HiFi