Władca pulpitu

Desktop Keeper, który pojawił się właśnie w wersji 4.0, służy do ochrony komputera przed niepowołanym dostępem - blokuje na życzenie użytkownika pulpit systemu, uniemożliwiając korzystanie z jego funkcji.

Dostęp do pulpitu można zablokować z wykorzystaniem zdefiniowanego skrótu klawiaturowego, np. [CTRL ESC], lub poprzez dostęp do programu z zasobnika systemowego. Możliwe jest również ustawienie automatycznego blokowania podczas określonego czasu bezczynności, lub o podanej godzinie. Późniejsze odblokowanie pulpitu wymaga podania hasła. Próby dostania się do pulpitu podczas jego zablokowania są rejestrowane przez program.

Desktop Keeper 4.0 oferuje jednak znacznie większe możliwości. Funkcja Virtual Desktop Manager pozwala na korzystanie i przełączanie się pomiędzy kilkoma niezależnymi pulpitami. Z kolei Windows Manager pozwala na dodatkową konfigurację pulpitu (np. ukrywanie paska zadań) i przenoszenie okien uruchomionych programów pomiędzy pulpitami.

Desktop Keeper 4.0 jest w pełni zgodny z Windows 2000/XP, ale działa również pod Windows 95/98/Me oraz NT. Program można pobrać w wersji shareware (cena licencji: 30 USD).

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1731