Włamał się na konto i "wyniósł"...statek kosmiczny

Jakież było ogromne zdziwienie przyjmującego zgłoszenie kradzieży policjanta, który musiał zapisać w formularzu, że przywłaszczonym przez złodzieja obiektem jest...statek kosmiczny. Dodajmy, wirtualny statek kosmiczny.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskiej komendy miejskiej. Złożyła je kobieta, która od jakiegoś czasu uczestniczyła w grze online na jednym z portali internetowych. Aby przejść do kolejnych poziomów zdecydowała się na zainwestowanie kilkuset złotych w zakup niezbędnych dodatków, wśród których znalazł się również wirtualny statek kosmiczny.

Niestety jej konto w grze stało się celem ataku, w wyniku którego nieznany sprawca złamał jego zabezpieczenia i wyczyścił zawartość łącznie z wspomnianym statkiem kosmicznym.

Oczywiście cała sytuacja może się wydawać nieco zabawna. Z pewnością jednak pokrzywdzonej wcale do śmiechu nie było, gdyż zainwestowała przecież w wirtualne elementy PRAWDZIWE pieniądze.

Na szczęście do tego typu zdarzeń poważnie podchodzi nasze prawo (chociaż niekoniecznie już sądy), które przewidziało za taki czyn (kradzież z włamaniem) karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.