Włamywacz z Naszej-Klasy zatrzymany

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamywanie się na konta użytkowników w serwisie społecznościowym nasza-klasa.pl i następnie wyłudzanie opłat za przywracanie dostępu do nich. Hakerowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 24-latka podejrzewanego o włamania fp licznych kont użytkowników w portalu społecznościowym nasza-klasa.pl

Haker włamywał się na konta użytkowników i zmieniał hasła dostępu do nich. Następnie kontaktował się z właścicielami żądając pieniędzy w zamian za przywrócenie dostępu do profilów. Jak informuje wrocławska policja, przywrócenie konta w portalu kosztowało z reguły kilkadziesiąt złotych. Wiadomo, że w całej Polsce zostało pokrzywdzonych conajmniej14 osób. Straty wynikłe z "działalności" sprawcy na szkodę samego portalu internetowego oszacowano wstępnie na minimum 5 tysięcy złotych.

Zatrzymany został oskarżony o nielegalne uzyskanie informacji i zmienianie zapisów danych informatycznych bez upoważnienia i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za taką działalności podejrzewanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl