Włamywał się do bankomatów... odtwarzaczem MP3

Pewien mieszkaniec Manchesteru został oskarżony o kradzież numerów kart płatniczych klientów wypłacających pieniądze z bankomatów. Najbardziej w całej sprawie zaskakuje nie kwota zdefraudowanych przez Maxwella Parsonsa pieniędzy, ale metoda kradzieży - podłączenie do bankomatu przenośnego odtwarzacza muzycznego.

Parsons czyhał na osoby korzystające z wolno stojących terminali, dostępnych np. w centrach handlowych. Policja z oczywistych względów nie ujawniła szczegółowych informacji o przestępczej metodzie, wiadomo jedynie tyle, iż Parsons wykorzystywał odtwarzacz MP3 do odczytywania danych o numerach kart płatniczych klientów (te zaś następnie służyły do podrabiania kart). Odtwarzacz odczytywał dane o kartach w trakcie ich przesyłania do komputerów w bankach.

Udało mu się w ten sposób ukraść 200 tys. funtów, za co został skazany na 32 miesiące pobytu w więzieniu. Początkowo zaprzeczał oskarżeniom o oszustwa, potem przyznał się jednak do nieuprawnionego przechwytywania publicznych transmisji telekomunikacyjnych. Policja domniema, iż miał w swoim procederze wspólników.

Jego schwytanie było dziełem przypadku - został zatrzymany za nieprawidłowy manewr autem na jednej z londyńskich ulic. Policjanci znaleźli przy nim fałszywą kartę płatniczą - dalsze dowody przestępstwa przyniosło przeszukanie jego mieszkania w Manchesterze.

Więcej informacji: The Register