Własne biuro na każdą kieszeń


Miniaturowa dystrybucja Linuksa

Puppy Linux

Puppy to nadzwyczaj mała dystrybucja systemu operacyjnego Linux, którą można brać ze sobą w każdą podróż. Uruchamia się z pendrive'a lub innej pamięci flash, a następnie wgrywa się do pamięci roboczej komputera gospodarza. To rozwiązanie zalecamy tylko doświadczonym użytkownikom, bo wczytanie systemu operacyjnego nie zawsze udaje się z miejsca. Na szczęście są dostępne pomocne wskazówki w witrynie autorów. Puppy Linux jest dostępny tylko w wersji angielskiej.

Systemy brak wymagań

Informacjehttp://puppylinux.org/ (84,4 MB)

Archiwizowanie danych

+USBbackup

Ten bezpłatny, angielskojęzyczny program samodzielnie tworzy kopie zapasowe danych z pendrive'a na dowolnym, wybranym przez użytkownika napędzie - np. na twardym dysku w służbowym lub prywatnym komputerze stacjonarnym. Wystarczy uruchomić program i kliknąć przycisk Start Backup. Narzędzie założy nowy folder z bieżącą datą w nazwie.

Systemy Windows 95/98/Me/NT4/2000/XP

Informacjehttp://www.christian-schweizer.de (32 KB)

Odtwarzacz multimedialny

VLC Media Player Portable

VLC Media Player odtwarza popularne typy plików audio i wideo. W skład obsługiwanych formatów wchodzą m.in. MPEG1, MPEG2, MPEG4, DivX, XviD, WMV, MP3 i OGG. Ponadto odtwarza płyty CD i DVD. Program może także pełnić funkcję serwera transmisji strumieniowej (obsługuje różne protokoły), dzięki czemu dostępne są takie opcje, jak wideo na żądanie.

Systemy Windows Me/2000/XP/Vista

Informacjehttp://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable (8,5 MB)/o cr