Własny samochód w Xpand Rally!

Firma Techland udostępniła właśnie dodatkowe narzędzia edycyjne do gry Xpand Rally. Tym razem jest to zestaw programów, które pozwolą zaprojektować, stworzyć i dodać do gry własny model samochodu. Plik jest już dostępny do pobrania z naszego serwera FTP.

Jan "Janusz" Borkowski - główny projektant samochodów w Xpand Rally powiedział:

"Jestem pewny, że narzędzia te znacznie ułatwią i usprawnią prace nad modelami samochodów tworzonych przez moderów na potrzeby Xpand Rally. Udostępnione dzisiaj narzędzia uzupełni już wkrótce kompletny tutorial pokazujący jak samodzielnie od podstaw stworzyć samochód w programie 3D Studio MAX na potrzeby gry. Dzięki temu nawet początkujący moderzy będą mogli w oparciu o Xpand Rally stworzyć własną grę rajdową."

Zapraszamy do pobierania plików.

Opublikowany plik zawiera 'Custom Cars Wizard' - narzędzie ułatwiające dodawanie własnych modeli samochodów do gry, pozwalające również na określenie parametrów technicznych pojazdu (m.in. moc, masa, moment obrotowy itp.) i 'Eksporter plików 3DA' - plugin do programu 3D Studio MAX pozwalający na eksportowanie dowolnych obiektów (w tym modeli samochodów) do formatu obsługiwanego przez grę Xpand Rally. Znajdziemy tu również narzędzie umożliwiające łatwe przygotowanie własnego modelu samochodu stworzonego w programie 3D Studio MAX na potrzeby gry oraz przykładowy model samochodu gotowy do umieszczenia w grze wraz ze źródłami 3D Studio MAX.

Plik do pobrania


Zobacz również