WoW Fit zamiast Wii Fit?

Niemieckim studentom udało się zhakować Wii Board tak, aby działała nie tylko we współpracy z konsolą Nintendo. Pokazali oni m.in. jak można wykorzystać gadżet do zabawy w World of Warcraft.

Popularność Wii Fit sprawia, że są coraz większe problemy z jej kupnem. World of Warcraft natomiast gości już w prawie 11 milionach domów. Studenci z Niemieckiego Centrum Rozwoju Sztucznej Inteligencji (German Research Center for Artificial Intelligence) spróbowali połączyć więc Wii Board ze słynnym MMO.

Wynik okazał się bardzo zaskakujący. Studenci Matthieu Deru i Simon Bergweiler nie napotkali bowiem większych trudności podłączając "deskę" Nintendo do peceta. Wymagało to jedynie stworzenia prostego programu tłumaczącego ruchy Wii Board na język zrozumiały dla blaszaka.

W Internecie umieścili filmik z efektami swojej pracy. Podróżowanie w Google Earth może nie jest zbyt pasjonujące, ale możliwość gry w World of Warcraft na pewno zaciekawiłaby wiele osób. W końcu wielu przesiadującym przy monitorach non stop graczom przydałoby się trochę ruchu.