WobZIP

Jeśli musisz rozpakować jakieś archiwum, a nie masz pod ręką odpowiednich narzędzi, skorzystaj z serwisu WobZIP.org.

WobZIP

Informacje:http://wobzip.org Cena: bezpłatny Ocena: 7/10

WobZIP

WobZIP

Obecnie coraz częściej zdarza się, że korzystamy z przypadkowych komputerów - czy to w terenowym oddziale firmy, czy to na uczelni, w kafejkach internetowych itd. W takich przypadkach bywa, że na obsługiwanym komputerze brak jest odpowiednich narzędzi do dekompresji. Prawdopodobnie nigdy nie będziemy mieli do czynienia z maszyną, na której nie da się spakować czy rozpakować archiwum ZIP. Ale już jeśli chodzi o archiwa RAR, nie zawsze będzie tak łatwo. A co, jeśli będziemy musieli wydobyć zawartość z rzadziej spotykanych formatów kompresji, takich jak np. CAB, ARJ, TAR? Albo tak egzotycznych, jak CPIO czy BZIP2? O ile wielkość skompresowanego archiwum nie przekracza 100 MB, a komputer dysponuje łączem internetowym, to wyjściem z takich sytuacji może być serwis WobZIP.

Wystarczy w polu formularza podać nazwę archiwum i poczekać, aż ukaże się lista wszystkich plików wchodzących w jego skład. Po dekompresji wszystkie pliki z archiwum są skanowane programem antywirusowym BitDefender. Mając wyświetloną listę plików, można je pojedynczo lub hurtem (za pomocą jakiegoś downloadera) pobrać na komputer.

Analogicznie można wydobyć skompresowany materiał z archiwów, które są w Sieci. Trzeba tylko przełączyć się na wariant Uncompress from a URL i przekopiować w pole formularza dokładną ścieżkę dostępu.

WobZIP obsługuje następujące formaty: ZIP, RAR, 7z, GZIP, BZIP2, TAR, CAB, ISO, ARJ, LZHCHM, Z, CPIO, RPM, DEB, NSIS.

Uwaga: polskie znaki w nazwach plików nie są obsługiwane. Poza tym WobZIP rozpakowuje jedynie pierwszy poziom w strukturze katalogów. Jeśli wewnątrz skompresowanego archiwum są dalsze skompresowane pliki, to tylko w takiej postaci zostaną udostępnione na liście odbioru.

Plusy:

  • dużo obsługiwanych formatów
  • obsługa archiwów lokalnych i internetowych

Minusy:

  • dekompresja tylko pierwszego poziomu w strukturze katalogów
  • brak obsługi polskich znaków w nazwach plików

Podsumowanie: WobZIP to dobry sposób na rozpakowywanie archiwów, gdy na obsługiwanym komputerze nie ma odpowiednich narzędzi.