"Wodny" GeForce GTX 295 Zotaca sfotografowany

Wiele firm przymierza się do produkcji podkręconych GeForce'ów GTX 295. Takie urządzenie należy odpowiednio schłodzić. Zotac ma remedium na ten problem - "wodnego" GeForce'a GTX 295, którego zdjęcia wyciekły właśnie do sieci.

GeForce GTX 295 to dwuprocesorowe monstrum NVidii, które składa się z dwóch układów GT200b, wykonanych w procesie technologicznym 55 nm. Jednak pomimo zmniejszenia wymiaru produkcji nowe karty zużywają nawet 289 W energii elektrycznej. To dużo! Jeśli dodatkowo podkręcimy akcelerator to musimy liczyć się z większym zapotrzebowaniem na energię, a co za tym idzie, z większą ilością wydzielanego ciepła przez nagrzane układy. Producenci prześcigają się co rusz oferując klientom podkręcone modele topowych kart grafiki. Nie inaczej będzie w przypadku GeForce'ów GTX 295. Tylko jak je schłodzić?

Dla przykładu firma Zotac postanowiła umieścić na własnej karcie po OC system chłodzenia wodnego, w postaci jednego bloku, który odbiera ciepło z dwóch rdzeni jednocześnie. Poniżej prezentujemy zdjęcie karty z serii Infinity Edition, które zdobył serwis CPU3D.com.

"Wodny" GeForce GTX 295 Zotaca sfotografowany

Zotac GeForce GTX 295 Infinity Edition (źródła: CPU3D.com)

Nie są znane parametry akceleratora. Wiadomo, że karta będzie przetaktowana. Wartości zegarów są jednak obecnie nieznane. ZOtac zamierza zaprezentować dwuprocesorowe monstrum na hanowerskich targach CEBIT, już w marcu (w połowie marca akcelerator powinien trafić już do sprzedaży).

Warto przeczytać: artykuły GeForce GTX 295 w detalach oraz GeForce GTX 295 - czy zniszczy Radeona?

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - karty graficzne