Wodoodporna kamera Toshiba Camileo BW10

Toshiba zaprezentowała nową wodoodporną kamerę Full HD. Model Camileo BW10 jest niewielkich rozmiarów i umożliwia rejestrowanie filmów nawet do 2 metrów pod wodą. Kamera jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje 405 zł.

Kamera Toshiba Camileo BW10 ma naprawdę kieszonkowe wymiary - 55 x 107 x 23 mm i waży jedynie 100 gramów. Wyposażona jest w 5-megapikselową matrycę CMOS oraz obiektyw o jasności f/2,8 z 10-krotnym zoomem. Urządzenie posiada 2-calowy ekran LCD i oraz wbudowane złącza mini HDMI oraz micro USB.

Toshiba Camileo BW10 nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD 1080p w formacie MP4. Materiały zapisywane są na kartach pamięci SD/SDHC/SDXC. Do kamery dołączone jest specjalne oprogramowanie, za pomocą którego w łatwy sposób można opublikować swoje filmy w serwisie YouTube.

Zobacz również:

  • Samsung prezentuje nowe czujniki aparatów
  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]

Niewątpliwie jedną z największych zalet kamery Camileo BW10 jest jej wodoszczelna obudowa. Dzięki niej możemy kręcić filmy nawet na głębokości 2 metrów pod powierzchnią wody.

Kamera Toshiba Camileo BW10 jest dostępna w kolorze żółtym, niebieskim oraz srebrnym. Sugerowana cena detaliczna to 405 zł.