Wodoodporne Full HD od Sanyo

Firma Sanyo zaprezentowała nowy monitor LCD o oznaczeniu CE52SR1. Jest to 52-calowe urządzenie Full HD przeznaczone do pracy m.in. na zewnątrz budynków.

Sanyo CE52SR1 przeznaczony jest do pracy w publicznych miejscach, takich jak np. dworce kolejowe czy też przystanki autobusowe. Urządzenie wyposażono w 52-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Potrafi wyświetlić obraz, który powinien być dobrze widoczny nawet podczas słonecznego dnia - producent deklaruje, że jego jasność oraz kontrast osiągają poziom, odpowiednio, 1500 cd/m2 i 1500:1 (kąty widzenia w pionie i poziomie są sobie równe i wynoszą 178 stopni).

Sanyo CE52SR1

Sanyo CE52SR1

Urządzenie jest wodoszczelne i w porównaniu do podobnych plazmowych rozwiązań ma się cechować niższą wagą, mniejszym wydzielaniem ciepła oraz mniejszym poborem mocy. Nowość może również posłużyć do stworzenia systemu wielomonitorowego składającego się maksymalnie z 25 paneli i oferuje następujący zestaw wejść: DVI-D (z obsługą systemu zabezpieczeń HDCP), D-Sub 15, Component i Video.

Urządzenie trafi do sprzedaży w październiku w cenie 13995 USD.