Wojna o tron

Dark Age of Camelot - wyprawa w mroczne czasy średniowiecza.

Z siedziby Mythic Entertaiment dowiedzieliśmy się, że pełną parą ruszyły prace produkcyjne nad Dark Age of Camelot - grą z gatunku RPG, przeznaczoną głównie do rozgrywki online.

Akcja gry osadzona została w mrocznych Wiekach Średnich, a dokładniej na terenach mistycznego Albionu, Hibernii i Midgardu. Ziemiami tymi zarządzał niegdyś legendarny król Artur, który wspomagał się grupą wiernych sobie rycerzy Okrągłego Stołu. Niestety, wraz ze śmiercią potężnego monarchy trzy żyjące dotychczas w pokoju kraje rozpoczęły konflikt zbrojny. Gracz, tworząc swoją postać, musi wybrać jedną ze stron i wspierać ją w walce o pusty tron. Oczywiście uczestnictwo w wyprawach wojennych ma być tylko jednym z elementów tej bardzo rozbudowanej gry. Kierowany przez nas bohater będzie brał udział w polowaniach, eksplorował starożytne ruiny oraz wykonywał zadania przydzielone mu przez NPC (Non Playlable Character).

Dark Age of Camelot stworzony zostanie na bazie opatentowanego, trójwymiarowego engine'u Numeric Design's NetImmerse. Z tego "silnika" korzystał już całkiem niezły Prince of Persia 3D oraz Spellbinder: The Nexus Conflict. Mythic Entertaiment przewiduje, że zakończy produkcję nowej gry w ciągu piętnastu miesięcy. Możemy się więc spodziewać, że gotowy produkt trafi na sklepowe półki w połowie I kwartału 2001 r.


Zobacz również