Wojna supernapędów

Pioneer zapowiedziała wprowadzenie napędu DVR-AO3 nagrywającego płyty DVD i CD, a LaCie szykuje kolejny model zewnętrznej nagrywarki DVD-R/CD-RW.

Firma Pioneer New Media Technologies poinformowała o planach wprowadzenia do sprzedaży napędu DVR-A03 pozwalającego na nagrywanie płyt DVD i CD. Urządzenie ma być dostępne na rynku przed końcem maja, a jego cena wynosić będzie 995 USD. Jest to już drugi napęd tego rodzaju, jeżeli uwzględnimy SuperDrive Apple (montowany w Power Macach z procesorem 733 MHz), który również bazuje na technologii opracowanej przez Pioneera. DVR-A03 może odczytywać i zapisywać krążki w czterech formatach: DVD-R, DVD-RW, CD-R, CD-RW oraz umożliwia zapisanie do 4,7 GB danych na jednej stronie płyty DVD, a zapis danych na nośniku DVD-R odbywa się z dwukrotną prędkością.

Firma LaCie także przedstawiła nowy model napędu zewnętrznego DVD-R/CD-RW z interfejsem FireWire. Urządzenie kosztuje 999 USD i pozwala na nagrywanie plików na nośnikach DVD-R o pojemności 4,7 GB z podwójną szybkością oraz odtwarzanie płyt DVD-R, DVD-Video i DVD-ROM przy 6x prędkości. W przypadku płyt CD i CD-RW proces nagrywania odbywa się odpowiednio z prędkością 8x i 4x. Dzięki interfejsowi FireWire napęd z łatwością może być podłączany do komputerów stacjonarnych i przenośnych, a dołączony program Adaptec Toast 4.1.2 ułatwia nagrywanie krążków.

www.pioneer.com

www.lacie.com


Zobacz również