Wojna światów - wkrótce na dwóch DVD

W najbliższy wtorek (15 listopada) do polskich sklepów trafi dwupłytowe wydanie DVD "Wojny światów" - najnowszego filmu Stevena Spielberga, z Tomem Cruise'em i Dakotą Fanning w rolach głównych. Zaletą wydania specjalnego będą liczne dodatki, wśród których znajdą się m.in. wprowadzenie reżysera oraz materiały z planu.

Wojna światów - okładka dwupłytowego wydania specjalnego

Wojna światów - okładka dwupłytowego wydania specjalnego

Film jest ekranizacją klasycznej powieści Herberta George'a Wellsa, opowiadającej o najeździe kosmitów na Ziemię. Zdjęcia do "Wojny światów" trwały 72 dni - realizowane były na wschodnim wybrzeżu USA i w okolicach Los Angeles. Jak czytamy w materiałach dystrybutora, "film stanowi kolejny krok w dorobku Stevena Spielberga jako jednego z najlepszych twórców ekranowych opowieści, a także w jego rozwoju jako niedościgłego architekta współczesnych gatunków filmowych. Efekty wizualne - 400 - stanowią podstawę narracji w filmie. Steven Spielberg nie chciał wykorzystywać sztuczek kamerowych ani oszukiwać widzów. Chciał, aby każdy z oglądających jego film znalazł się w centrum opowieści...".

Dźwięk dostępny będzie w formacie DD 5.1, zaś obraz - 1,85:1 anamorficzny 16:9 kolor. Spośród dodatkowych materiałów, które znajdą się na drugim dysku, warto wymienić m.in.:

- Wracając do inwazji - wprowadzenie Stevena Spielberga;

- W hołdzie H.G. Wellsowi

- Prewizualizacje - projektując wroga;

- Dzienniki z planu.

Wydawcą filmu jest firma ITI Home Video. Sugerowana przez wydawcę cena filmu to 79,90 zł.


Zobacz również