Wojna w Afryce

Firma Battlefront oficjalnie zapowiedziała trzecią już część znakomitej serii strategicznej osadzonej w realiach drugiej wojny światowej pt. Combat Mission: Afrika Korps.

Wszystkie gry z serii są hybrydami łączącymi elementy strategii turowych i strategii czasu rzeczywistego. Tym razem będziemy prowadzić działania zbrojne w Afryce, we Włoszech i na Krecie. Podczas rozgrywki w Combat Mission: Afrika Korps będziemy mogli objąć dowództwo nad jedną z siedmiu dostępnych w grze nacji wśród których znalazły się m.in. Niemcy, Wielka Brytania, USA i Włochy. Dla każdej z nich autorzy przygotowali szczegółowe dane dotyczące struktury organizacyjnej poszczególnych sił zbrojnych i ich wyposażenia.

Combat Mission: Afrika Korps będzie wykorzystywać zmodyfikowany silnik graficzny znany z wcześniejszych części serii, który umożliwia niezwykle realistyczne oddanie warunków panujących na ówczesnym polu walki. W grze zaimplementowano np. szczegółowe algorytmy obliczające poziom penetracji pancerza zależnie od rodzaju pocisku, grubości pancerza i rodzaju pojazdu. Premiera gry przewidziana jest na koniec br.


Zobacz również