Wojny miejskie

Firma Cenega poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym, że prace nad lokalizacją zapowiadającej się interesująco gry akcji Devastation: Resistance Breeds Revolution przebiegają zgodnie z planem i już wkrótce trafi ona do tłoczni.

"Devastation" to dzieło mało znanego w Polsce, ale doświadczonego zespołu Digitalo, miedzy innymi pracującego przy tworzeniu od strony technicznej i wizualnej poziomów w grze "Harry Potter i Kamień Filozoficzny'', twórcy "Virtual Notre Dame Cathedral'' oraz dodatku do "Unreal Tournament". Akcja gry toczy się w 2075 roku w postapokaliptycznej scenerii zrujnowanej Ziemi. Mając dość brutalnych i niesprawiedliwych rządów ogromnych korporacji, grupa ulicznych bojowników (byli szefowie gangów, najemnicy, ex-żołnierze) postanawia przeciwstawić się potężnej armii korporacji Grathiusa.

Gra oferuje 32 fotorealistyczne poziomy o 3 trybach trudności. 20 misji dla pojedynczego gracza, 12 dla wielu w 4 różnorodnych środowiskach, powstałych na podstawie rzeczywistych lokacji z USA i Azji. Przemierzając tereny od Los Angeles po San Francisco, od Tajwanu po Japonię spotkamy ponad 50 postaci, każda z unikalną mikroosobowością. Zobaczymy min. wyglądającego podobnie, jak Eminem głównego bohatera, gangsterów, chemików, szpiegów czy charakterystyczne tajwańskie ... prostytutki, a każda z tych postaci została stworzona z kombinacji animacji motion capture połączonej z 12-poziomowym wygładzaniem i filtrowaniem tekstur. W grze znajdzie się ponad 40 rodzajów broni - począwszy od karabinu maszynowego a skończywszy na rusznicy laserowej. Na uwagę zasługują też nietypowe rodzaje broni takie jak katana, używana przez samurajów czy tez dobrze znany z barowych bijatyk "tulipan".

W polskim wydaniu gra będzie nosić tytuł "Devastation'', a w sklepach znajdziemy ja prawdopodobnie w marcu w cenie 99 zł.