Wojny w pełnej wersji!

Gra GI Combat trafiła już na półki zachodnich sklepów, a Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam wkrótce do niej dołączy.

Jeszcze na początku bieżącego tygodnia pisałem o pojawieniu się dema taktycznej strategii czasu rzeczywistego opartej na słynnym filmie Oliviera Stone’a Platoon. Dziś gra trafiła już do tłoczni.

Przypomnę tylko, że akcja gry Platoon rozgrywa się w latach 1965 -1968 w czasie trwania najcięższych walk konfliktu Wietnamskiego. Gracz wciela się w rolę nowoprzybyłego sierżanta Martina Lionsdale, którego musi przeprowadzić przez szereg niebezpiecznych misji opartych na rzeczywistych operacjach wojskowych toczących się podczas wojny wietnamskiej.

Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam trafi do zachodnich sklepów już 19 listopada br. Dziś natomiast na półkach amerykańskich sklepów zagościł najnowszy taktyczny RTS ze stajni Strategy First - GI Combat. Gra twórców znakomitej serii Close Combat zabierze nas na plaże Normandii i pozwoli ponownie przeżyć aliancką inwazję z 1944 roku od dnia lądowania aż do chwili zdobycia St. Lou. Więcej o grze pisaliśmy w październikowych donosach.