Wolfschanze 1944 - polowanie na Fuhrera

W internecie pojawiły się pierwsze screenshoty ze świetnie zapowiadającej się gry Wolfschanze 1944, opowiadającej historie bohaterskich czynów wehrmachtowskich "odszczepieńców".

Wolfschanze 1944 będzie kolejną FPS odgrywającą sie podczas drugiej wojny światowej, ale w przeciwieństwie do gry Return to Castle Wolfenstein (przykładowo), jest inspirowana rzeczywistymi wydarzeniami. Opowiada o życiu niemieckiego bohatera Klausa Schenka von Stauffenbera, który gnany odruchem serca postanowił uratować miliony ludzkich istnień, poprzez zorganizowanie, wraz z grupą wysokich niemieckich oficerów, zamachu na człowieka, przez którego wojna się rozpoczęła. Mowa oczywiście o przywódcy NSDAP Adolfie Hitlerze.

Gracz ma możliwość wcielenia się w postać 37-letniego pułkownika Wehrmachtu, który jest świadomy okrutności, z jaką postępuje armia hitlerowska, dzięki czemu gotów jest poświęcić wszystko, żeby tylko oczyścić własne sumienie. Nie boi się ryzykować wszystkim, co ma, nawet własnym życiem. Przedsięwzięcia, które będzie zmuszony podjąć, mają na celu przygotowanie ścieżki wiodącej do wyeliminowania Fuhrera. Sam jednak jest tylko pionkiem w pełnej niebezpieczeństw grze. Wszyscy domyślamy się, jak się to wszystko skończy...


Zobacz również