Wolne Lektury - pobierz je prosto na swój smartfon z Androidem

Chociaż pierwszy września to koniec wakacji i początek wytężonej pracy, można rok szkolny sobie nieco ułatwić. Pomóc w tym może aplikacja na Androida o nazwie Wolne Lektury.

W sklepie z aplikacjami od Google pojawiła się aplikacja, która powinna zaciekawić wszystkich uczniów. Jak nazwa wskazuje, po pobraniu programu z Market i zainstalowaniu go na swoim smartfonie dostajemy dostęp do pełnego katalogu lektur szkolnych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to przykład na to, że tzw. inteligentne komórki mogą służyć do czegoś innego niż rozrywka. Lektury można pobierać w wielu popularnych formatach (txt, epub, pdf, odt), czasem nawet w formie audiobooka.

Katalog prowadzony jest już od czterech lat, a fundacja Nowoczesna Polska która się nim opiekuje nie ma z tego tytułu żadnych korzyści finansowych. Pozycje udostępnione w aplikacji należą do katalogu WolneLektury.pl i dostępne są nieodpłatnie w ramach tzw. domeny publicznej - nie są już chronione prawem majątkowym.

Wolne Lektury

Wolne Lektury

Wolne Lektury pobierzecie oczywiście ze sklepu Android Market. Do odczytu plików w formacie epub lub pdf potrzebny będzie jeszcze jedna aplikacja - czytnik ebooków. Sprawdzi się w tej roli czytnik Aldiko. Obie aplikacje są oczywiście bezpłatne.

Aplikacja jest świetnym pomysłem, i może zyskać spore zainteresowanie zarówno wśród uczniów, ale także... ich rodziców.

Poinformujcie o niej swoich znajomych, zarówno tych będących jeszcze uczniami jak i posiadających dzieci w wieku szkolnym. Sporo osób będzie z pewnością zainteresowana - posiadacze komórek z Androidem często nie są świadomi tego, jakie telefon z Androidem może im dać możliwości i udogodnienia. Z użytecznych aplikacji polecamy także niedawno opisywaną przez nas Jakdojade.pl - program pomagający w poruszaniu się komunikacją miejską w większych miastach w Polsce. A jeśli nie w głowie Wam nauka, to przypominamy, że dostępnych jest sporo nowych plansz do nieśmiertelnych Angry Birds!