Wolnodostępna telewizja

Południowoafrykański kanał SABC 2 rozpoczął emisję pierwszego na świecie cyklicznego programu telewizyjnego poświęconego wyłącznie oprogramowaniu Open Source. Program $Go_Open$ można odbierać w każdą niedzielę o godz. 16.30 czasu polskiego.

Program wyprodukowany został przy współudziale Shuttleworth Foundation, organizacji zajmującej się m.in. promocją oprogramowania typu Open Source w południowoafrykańskich szkołach. W programie Go_Open prezentowane są wiadomości ze świata OS, nowinki dotyczące oprogramowania, wywiady z międzynarodowymi i lokalnymi działaczami na rzecz ruchu, prezentowane są także udane inicjatywy Open Source.

Twórcy programu chcieliby przede wszystkim obalić mity o niszowości oprogramowania Open Source oraz korzystaniu z niego tylko przez technicznie zaawansowanych użytkowników. Dlatego też starają się przede wszystkim trafić do końcowego użytkownika, zwłaszcza młodego, by zachęcić go do zainteresowania się rozwiązaniami Open Source, a także do aktywnej działalności na rzecz tego ruchu.

W pierwszym odcinki pojawili się m.in. Richard Stallman, twórca projektu GNU/Linux, oraz Robin Rowe z firmy MovieEditor, która zajmuje się zastosowaniem systemu Linux w Hollywood (głównie przy tworzeniu efektów specjalnych i animacji).

Więcej informacji

http://www.go-opensource.org/go_open/