Word, Excel i Eksplorator Windows podatne na nowy atak

Programy MS Word 2003, Excel 2003 oraz Windows Eksplorator Windows są podatne na nowy typ ataku - poinformował Symantec. Okazuje się, że aplikacje te mogą zostać łatwo zawieszone - wystarczy, iż użytkownik spróbuje za ich pomocą otworzyć odpowiednio spreparowany plik.

Z informacji przedstawionych przez specjalistów z koncernu Symantec wynika, że Word i Excel 2003 mogą zawiesić się podczas próby otwarcia odpowiednio zmodyfikowanego pliku graficznego w formacie WMF (Windows MetaFile). Grafika taka może być np. osadzona w pliku DOC lub XLS.

Przedstawiciele Symanteka informują, iż na taki atak podatny jest także Eksplorator Windows w systemach Windows XP oraz Windows Server 2003 - próba wyświetlenia spreparowanego pliku WMF z poziomu tej aplikacji również zakończy się jej zawieszeniem.

Warto przypomnieć, iż Microsoft ma w ostatnim czasie wyjątkowo dużo problemów z aplikacjami wchodzącymi w skład pakietu MS Office - w ciągu 2006 roku koncern załatał aż 13 poważnych błędów w Office 2000 oraz 11 w Office 2003. W tym roku nie jest lepiej - w dwóch udostępnionych do tej pory pakietach uaktualnień dla produktów Microsoftu znalazły się 4 łaty dla Office 2000 oraz 6 dla Office 2003r r.