Word i Excel dla seniorów

"Word i Excel dla seniorów" autorstwa Magdaleny Guni oraz Pawła Milewicza to kolejna z serii książek przeznaczonych dla najbardziej początkujących użytkowników. Tym razem publikacja ta opisuje nam podstawowe pojęcia z zakresu obsługi edytora tekstu oraz arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft.

  • Tytuł: Word i Excel dla seniorów
  • Autor: Magdalena Guni oraz Paweł Milewicz
  • Wydawnictwo: Helion S.A.
  • ISBN: 978-83-246-2856-8
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 192
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 34,90 zł

Plusy:

- dokładność opisywanych zagadnień

- duża ilość przykładów i zdjęć

Minusy:

- ograniczenie jedynie do programów w wersji 2007 PL

"Word i Excel dla seniorów" to poradnik, który został opracowany z myślą o osobach posiadających aplikacje Word oraz Excel w wersji 2007 PL. Wszystkie opisy oraz zdjęcia tworzone są bowiem pod kątem tego właśnie programu, choć trzeba przyznać, że z książki tej z powodzeniem mogą również korzystać użytkownicy innych podobnych narzędzi. Przechodząc jednak do samej treści to już na wstępie trzeba przyznać, że jest ona ułożona w niezwykle przejrzysty sposób: publikacja podzielona jest na dwie, równie wyczerpujące części opisujące obydwie aplikacje firmy Microsoft.

Rozdział dotyczący programu Word rozpoczyna się on elementarnych zagadnień odnoszących się do uruchamiania edytora tekstowego czy wprowadzania tekstu, jego zaznaczania, kopiowania oraz wklejania. W dalszej części poradnika, autorzy dość skrupulatnie tłumaczą podstawy formatowania stworzonej treści (tabulatory, wyrównywanie), tworzenia wypunktowanych list, edytowania ustawień strony, wstawiania grafik oraz drukowania dokumentów.

Cześć książki opisująca aplikację Excel ułożona jest w analogiczny sposób, dzięki czemu cała publikacja jest spójna i jasna. Czytelnik może się więc zapoznać z możliwościami dotyczącymi wprowadzania danych, formatowania komórek (zmiana ich wysokości czy szerokości) czy też tworzenia formuł (wykonywanie prostych działań matematycznych). Ponadto, użytkownik znajdzie tu dość obszerny opis podstaw tworzenia wykresów.

"Word i Excel dla seniorów" jest książką, która z pewnością okaże się przydatna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z dwiema, tytułowymi aplikacja firmy Microsoft. Niestety, w publikacji tej brakuje informacji jakie mogłyby zadowolić nieco bardziej zaawansowanych użytkowników i dlatego też nie powinni oni sięgać po ten tytuł. Na plus należy natomiast zaliczyć niezwykle jasne i przejrzyste opisy, które poparte wieloma ilustracjami, umożliwiają wygodną naukę nawet najbardziej niedoświadczonym laikom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: