Word na Androida - jest nowa wersja

Microsoft udostępnił dla wszystkich posiadaczy systemu Android nowe wersje aplikacji wchodzących w skład pakietu Office. Jednak uwaga - są to póki co wydania "preview".

Każdy chętny może pobrać to wydanie Office for Android z oficjalnej strony pakietu na Google+. Oczywiście niezbędna jest rejestracja, po której kolejny krok to wybór opcji Become a tester. Po akceptacji zgłoszenia (co zajmuje chwilę) użytkownik zostanie przekierowany do Play Store, gdzie będzie mógł pobrać aplikacje. Jak informuje Microsoft, programy najlepiej testować na urządzeniu mającym system KitKat lub wyższy i co najmniej 1 GB RAM.

Word na Androida - jest nowa wersja

MS Office na Androidze (foto: Microsoft)

Office for Android współpracuje z kontami użytkownika w serwisach OneDrive, Google Drive oraz Dropbox. Aplikacje z pakietu automatycznie dostosowują się do rozmiaru wyświetlacza urządzenia, a co rzuca się w oczy, to przeniesienie większości funkcji i opcji do dolnej części ekranu. Po ukazaniu się finalnej wersji pakietu na Androida, nastąpią pewne zmiany. Będzie możliwość przeglądania i edytowania plików dla każdego użytkownika, jednak dostęp do wszystkich opcji ma zostać zarezerwowany tylko dla subskrybentów Office 365.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: