Word od Google już działa

Po pięciu miesiącach od przejęcia przez Google, online'owy edytor tekstu - Writely - jest znów otwarty dla nowych użytkowników, chcących go wypróbować. Od kilku dni można tworzyć konta i używać tego narzędzia.

Writely jest aplikacją webową, wykonaną przy użyciu technologii AJAX, umożliwiającą edycję dokumentów tekstowych, a także ich publikowanie online. Aplikacja została stworzona przez firmę Upstartle, po czym Google przejęła ja w marcu bieżącego roku. Ruch ten, jak i porozumienie podpisane w zeszłym roku z Sun Microsystems, wywołał od razu spekulacje, jakoby firma chciała stworzyć produkt konkurencyjny dla lidera na tym rynku - Microsoft Office. Jednak pomimo kupienia edytora i posiadania już w swojej ofercie onlinowych wersji klienta poczty (Gmail), arkusza kalkulacyjnego (Google Spreadsheets), czy kalendarza (Google Calendar), firma nie zrobiła żadnego kroku w celu integracji tych rozwiązań w pakiet, który można by nazwać konkurentem MS Office.

Przez ostatnie kilka miesięcy Writely było otwarte wyłącznie dla wcześniej zarejestrowanych użytkowników, natomiast tworzenie nowych kont było zablokowane. Jednak w ostatnich dniach Google otworzyło podwoje i każdy może utworzyć sobie konto i używać edytora. Więcej na temat tego edytora pisaliśmy już wcześniej w artykule o "Google Office".

Witryna Writely.