WordPerfect Office X5 Standard - pakiet biurowy Corela

Na rynku programów biurowych dominuje MS Office. To jednak nie jedyny pakiet biurowy. Użytkownik może skorzystać na przykład z darmowego OpenOffice czy komercyjnego WordPerfecta. Wersja WordPerfect Office X5 oferuje wiele interesujących funkcji.

WordPerfect Office X5 Standard

Możliwości 45% 7
Ergonomia 25% 10
Wersja PL 20% 0
Wygląd 10% 10
Ocena końcowa 100% 6,7
Cena: 415 euro zł

Informacje: www.corel.com

Pobierz program: WordPerfect Office X5 Standard

WordPerfect Office X5 to najnowsza wersja pakietu biurowego Corela. Popularny niegdyś w naszym kraju, oddał pole programom Microsoftu. W skład zestawu wchodzą między innymi: edytor tekstu WordPerfect, arkusz kalkulacyjny Quatro Pro, narzędzie do tworzenia prezentacji - Presentations i cyfrowy notatnik - Lightning. Oprócz głównych aplikacji w zestawie znalazł się też klient pocztowy Thunderbird i aplikacja do skanowania i zarządzania dokumentami oraz plikami graficznymi Nuance PaperPort.

Największym mankamentem Office X5 jest brak polskiej wersji językowej. Szkoda, bo zarówno edytor tekstu, arkusz i aplikacja do prezentacji oferują przejrzysty, wygodny w obsłudze interfejs, mnóstwo funkcji oraz wiele przydatnych szablonów. Co ciekawe podczas startu użytkownik może wybrać typ interfejsu - nowy, klasyczny WordPerfect oraz przypominający MS Office. Imponująca jest także lista obsługiwanych formatów. Za pomocą pakietu otworzysz i zapiszesz pliki PDF, dokumenty Office (do wersji 2007 włącznie), pliki OpenOffice, AbiWorda czy WordStara. Zgodność z aplikacjami Microsoftu nie jest jednak pełna. Kłopoty pojawiają się na przykład w konwersji makr bądź przenoszeniu zaawansowanych formatowań. Bardzo dobrze przygotowany został za to instalator WordPerfecta. Instalacja jest prosta, błyskawiczna i zajmuje na dysku niecały gigbajt.

W najnowszej wersji pakietu dodano obsługę formatu Office Open XML, co pozwala na otwieranie plików MS Office 2007. Umożliwiono korzystanie z serwera SharePoint dzięki czemu ułatwiona została wspólna praca nad dokumentami i wymiana informacji. WordPerfect Office X5 został uzupełniony również o funkcje dynamicznego pobierania danych z Internetu. Zebrane w jednym miejscu pliki pomocy i samouczki ułatwiają wyszukiwanie informacji i naukę jego obsługi.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- wygodna obsługa
- przejrzysty interfejs
- ciekawe szablony
Wady:
- brak polskiej wersji językowej
- wysoka cena
- brak obsługi UNICODE
Dobry pakiet biurowy zawierający wiele ciekawych funkcji i interesujących szablonów. Nie jest przystosowany do polskiego rynku.

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: