WordPerfect Office dla Linuxa

Pakiet biurowy firmy Corel - WordPerfect Office 2000 w wersji dla systemu Linux jest już w rękach betatesterów. Zakończenie prac nad finalną wersją pakietu przewidziano na II kwartał br.

Firma Corel ogłosiła, iż pierwsza wersja beta jej pakietu WordPerfect Office 2000 dla systemu operacyjnego Linux została przesłana do placówek testujących. WordPerfect Office 2000 dla Linux jest zgodny z pakietem dla Windows i oferuje te same możliwości, jeśli chodzi o import i eksport plików. Można go zainstalować na wszystkich głównych dystrybucjach Linuxa. W przyszłości do pakietu będzie dodawany system operacyjny - Corel Linux. Zakończenie prac nad komercyjną wersją nowego WPO 2000 przewidziano na II kwartał br.

"Program WordPerfect 8 jest dotąd najpopularniejszą aplikacją dla Linuxa, o czym świadczy ogromna liczba pobrań tego pakietu z Internetu. Pojawienie się naszego kompletnego pakietu biurowego, oferującego użytkownikom opcję zgodności z wersją dla Windows, przyspieszy masowe wykorzystanie systemu Corel Linux na rynku komputerów osobistych" - powiedział Michael Cowpland, prezes i dyrektor generalny Corela.

Więcej informacji: www.corel.com