WordPress 4.0 “Benny” gotowy do pobrania

Na nasze serwery trafiło najnowsze wydanie WordPressa, niezwykle popularnego systemu zarządzania treścią (cms). Przynosi ono sporo ułatwień dla użytkownika.

WordPress 4.0 - nazwany "Benny" na cześć jazzmana Benny'ego Goodmana - usprawnia przede wszystkim obsługę mediów, zarówno dodawanych do biblioteki użytkownika, jak też i klipów wideo umieszczanych w postach. W tym pierwszym przypadku zaimplementowano przeglądanie mediów w bardziej przejrzysty sposób - pojawia się filtr rodzajów plików (audio, wideo oraz obrazy), a także możliwość ich segregacji po dacie lub nazwie. W przypadku umieszczania w poście klipów z YouTube nie potrzeba już umieszczać całego kodu, wystarczy tylko wkleić adres URL klipu, aby WP automatycznie dopasował filmik do rozmiaru posta. Dotyczy to nie tylko filmików z YT, ale również CollegeHumor, Mixcloud, TED.

WordPress 4.0 “Benny” gotowy do pobrania

Kolejne poprawki w WordPress 4.0 dotyczą także umieszczania tweetów, które odbywa się w podobny sposób jak wspomniane filmiki. Ulepszono także wyszukiwanie i instalację wtyczek. Jest to dość istotne, ponieważ 1 września 2014 roku ich liczba przekroczyła 30 tysięcy, więc warto mieć pomoc w odnajdywaniu właściwej. Najnowszą wersję WordPressa można pobrać z naszej strony - tutaj.

Zobacz również:

  • Zakładasz firmę? Te programy będą Ci potrzebne!