Wordpress 3.0 Thelonious już dostępny

Najpopularniejszy silnik blogowy Wordpress doczekał się poważnej aktualizacji: pojawiła się wersja 3.0. W Wordpressie poprawiono ponad 1200 błędów i wprowadzono całkowicie nowe funkcje, które tworzą z niego coraz bardziej zaawansowany CMS.

Nad nowym Wordpressem 3.0 o nazwie kodowej Thelonious przez pół roku pracowało za darmo 218 ludzi. Wprowadzono imponującą liczbę 1217 poprawek błędów i usprawnień.

Co oferuje nowy Wordpress 3.0? Pojawiły się m.in. takie funkcje jak: masowe aktualizacje (nie trzeba oddzielnie aktualizować wszystkich wtyczek, jednym kliknięciem można zaktualizować wszystkie wtyczki do najnowszej wersji), multi-site, czyli możliwość prowadzenia na jednej instalacji Wordpressa kilku blogów, nowy lżejszy interfejs, możliwość tworzenia własnego menu oraz tworzenia własnych kategorii treści (czyli innych niż posty lub strony statyczne - teraz autor będzie mógł np. stworzyć kategorię: "recenzje" albo "opisy produktów"). Z nowego API ucieszą się twórcy motywów - pozwala ono na ustawianie własnych teł oraz nagłówków. WP 3.0 współpracuje też z serwisami do skracania linków.

Zobacz również:

  • Pobieranie z YouTube - jak ściągać filmy i muzykę? [PORADNIK]

Nowych funkcji jest o wiele więcej i aby pomóc w korzystaniu z coraz bardziej rozbudowanej aplikacji jej twórcy rozbudowali też pomoc, która obecnie znajduje się na każdym ekranie.