Wordpress.com: "Koniec wsparcia dla Internet Explorera 6"

Wordpress.com przestaje wspierać Internet Explorera 6. Twórcy narzędzia do pisania blogów uznali, że stara przeglądarka zmusza ich do przesadnego kombinowania i używania sztuczek w kodzie źródłowym.

Panel administracyjny Wordpressa nadal będzie ładować się w przeglądarce internetowej IE6. Po prostu nie będzie działać zbyt dobrze. Użytkownicy Internet Explorera 6 zostaną także powiadomieni, że ich przeglądarka jest przestarzała. Otrzymają również link do strony internetowej Browse Happy, z której będą mogli pobrać jedną z nowoczesnych przeglądarek.

Wordpress.com skorzystał z okazji, aby zaprezentować nowe funkcje panelu, które nie będą dostępne w IE6. Mowa tutaj o kilku funkcjonalnościach, takich jak tryb pisania "bez zakłóceń" i odświeżony kokpit.

6</a> to przeglądarka internetowa, której wyrzeka się nawet producent. W marcu, Microsoft oficjalnie pożegnał się z IE6 i uruchomił zegar odliczający do chwili, kiedy udziały przeglądarki w światowym rynku spadną poniżej 1%.

Przeglądarkę IE6 nadal wykorzystuje około 11% użytkownik na świecie, głównie w Chinach i Korei Południowej. Jeśli jesteś wśród nich, sprawdź koniecznie najlepsze przeglądarki internetowe na rynku!