Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę


Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę

Kokpit w serwisie Wordpress.com jest bardzo rozbudowany. Twórcy zadbali jednak o przejrzystość, więc szybko powinien Ci się spodobać.

Konfiguracja bloga

6. Pierwszy rzut oka na "Kokpit" może trochę wystraszyć. Wiele tu różnych opcji. Na szczęście, wszystko jest po polsku - oczywiście, jeśli właśnie ten język wybrałeś podczas rejestracji.

7. Wejdź w zakładkę Ustawienia > Ogólne. Możesz tam ustawić tytuł i opis witryny. Wszystkie zmiany na bieżąco podejrzeć możesz na stronie bloga (patrz wyżej).

Zobacz również:

  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert

8. Nie odpowiada Ci domyślny wygląd bloga? Wejdź w zakładkę Wygląd > Motywy. Wordpress udostępnił około 100 szablonów graficznych, które można też edytować (zmieniając obrazki, dodatki, tła i style CSS).

9. Teraz, w zakładce Wygląd > Widżety wybrać możesz elementy, które chcesz wyświetlać na stronie. Mowa tu o linkach, archiwum, kategoriach i tagach (słowach kluczowych).

10. W zakładce Strony możesz redagować artykuły, które wyświetlają się na górnej belce bloga (w domyślnym szablonie!). Pierwszą z nich jest "About", w którą wpisujemy informacje na temat swojej osoby i celu prowadzonej strony. Oczywiście, taką stronę możesz również usunąć.

11. Powyżej zakładki Strony w konsoli znajdziesz Odnośniki. Klikając w ten link, wrzucić możesz hiperłącza do stron, które lubisz.

12. Teraz wejdź w zakładkę Wpisy > Wpisy i usuń przykładową notkę stworzoną przez Wordpress.