Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę


Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę

Kreator wiadomości to bardzo prosty edytor, w którym każdy użytkownik szybko powinien się odnaleźć.

Piszemy pierwszą notkę

13. Wejdź w zakładkę Wpisy > Dodaj nowy. To tutaj będziesz mógł pobawić się w redaktora, a może nawet rozpoczniesz prawdziwą karierę?

14. W miejscu na tytuł wpisz to, co chcesz widzieć na górze notki, a w edytorze wizualnym zacznij tworzyć pierwszy artykuł. Wszystko jest bardzo intuicyjne i podobne do edytora tekstu, takiego jak MS Word lub LibreOffice.

Zobacz również:

  • Chcesz szybko i łatwo zaprojektować stronę WWW? Postaw na Hosting WordPress!

15. Ponad ikonkami do edycji tekstu, znaleźć możesz ikonki do dodawania multimediów. Od lewej, są to: obrazki, filmy, pliki dźwiękowe, media i ankiety.

16. Klikając "Zapisz szkic", możesz zapisać roboczą wersję tekstu. Obok jest też link "Podejrzyj", który pozwoli Ci sprawdzić, jak ostatecznie wpis wyglądać będzie na stronie.

17. Przed kliknięciem "Opublikuj" pamiętaj, by wybrać tagi - po nich właśnie szukać Cię bedą inni użytkownicy Wordpressa. Pomoże to też robotom wyszukiwarek.

Zapraszamy na Ostatnią Stronę - blog czasopisma PC World

Aaa, jeśli piszesz dłuższą notkę, nie zapomnij też użyć ikonki "Więcej.." (czwarta od lewej na pasku edycji). Dzięki niej, będziesz mógł wybrać, która część wpisu ma zostać wyświetlona w całości na stronie głównej bloga.

***

Napisz, jeśli stworzyłeś bloga z naszym poradnikiem lub gdy potrzeba Ci innej pomocy związanej z prowadzeniem bloga. Chętnie zobaczymy też Twoją stronę - podaj jej adres w komentarzu.